Înălţarea Domnului și Ziua Eroilor

Azi, 17 mai 2018, cu prilejul sfintei sărbători a Înălţării Domnului”  au avut loc manifestări dedicate Eroilor  Neamului.

Ziua Eroilor a fost  marcată si in comuna Noslac. Începând cu ora 12, au fost trase clopotele în toate lăcaşele de cult.

Slujbele de pomenire au avut loc la cele două monumete ale Eroilor Neamului: cel situat în zona centrală a comunei, în satul Noșlac  și cel din curtea bisericii “Sfântul Ierah Nicolae” din satul Căptălan.

După Slujbele de pomenire susținute de preoții parohiilor Noșlac și Căptălan, la cele două monumente au fost depus coroane și flori, iar elevii Școlii Generale au intonat cântece patriotice.

La ceremonii au participat primarul comunei dl.Zilahi Florin Claudiu, consilieri locali, profesori și elevi, cetățeni din comună.